Informace

Ovce v mém domě (a jiná sociální dramata)

Ovce v mém domě (a jiná sociální dramata)
„V kulturním pořadu vás seznámíme s nespravedlivě opomíjeným autorem komedií a frašek Pierrem Henrim Camim. Odhalíme esenci jeho suchého humoru i kořeny jeho poněkud morbidních zápletek a point. Za necelou hodinu si Camiho zamilujete!“

Série krátkých komedií z pera klasika francouzského absurdního humoru, Pierra Henriho Camiho. Figurují: 7 herců, 1 ovce, 70 halapartníků, ovčín s ovčáčkem, hrneček smetany a další.

Pierre Henri Cami

Celým jménem Pierre Louis Adrien Charles Henri Cami (1885-1958). Francouzský humorista a jeden z průkopníků absurdního humoru. V patnácti letech začal psát básně a proti vůli rodičů se pokoušel prosadit jako herec. Ovšem kdykoli vylezl na jeviště, diváci se mu smáli, což bylo u tragédií nežádoucí. Následovala snaha stát se toreadorem, což mu ovšem otec velmi brzy zatrhnul. A tak začal psát. Hořkost, kterou mu nespravedlivý život přinesl, vkládal do absurdních a parodických příběhů s notnou dávkou černého humoru.

Recenze

  • Valašské křoví 2015 – Doporučení na Divadelní piknik Volyně 2015 10. března 2015
    Doporučením k účasti na Divadelním Pikniku se mohou pochlubit ještě dvě další inscenace. (...) Ovce v mém domě (a jiná sociální dramata) jsou oproti tomu další z řady adaptací díla velkého francouzského humoristy Pierra-Henri Camiho. PoPUD se s ním pod vedením režisérky Zuzany Neuvirtové popral po svém. Kabaretně laděné pásmo mikrokomedií spojují výstupy jakési muzeální televizní hlasatelky (oceněná Iveta Urbánková), která už svým vstupním projevem nenechá diváka na pochybách o tom, že by snad skutečně nemělo jít o sociální dramata. Některé povídky jsou zdařilejší než jiné, vcelku však jde o kultivovanou, příjemnou a chytrou zábavu.

Fotogalerie

Back to Top